33.500 de abonamente gratuite pentru transportul comun pentru elevii clujeni
În această lună a început procesul de emitere a abonamentelor gratuite pentru transportul în comun pentru 33.500 de elevi din Cluj și din zona metropolitană. Investiția este acoperită integral de Primăria Municipiului Cluj-Napoca, iar cele 33.500 de abonamente valorează 8 milioane de euro.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
AVEM ȘI LA BISTRIȚA UN „FRITZ”?
21.06.2026
EMINESCU-ÎNTRE RUGĂCIUNE ȘI POEZIE
17.06.2026
ACCIDENT în Sălaj! O mașină s-a răsturnat
22.06.2026
ULTIMELE COMENTARII
Viviana Axinte
17.04.2026Da am văzut modalitatea tinerilor de a asculta orice reproducere video, "pe repede înainte". Probabil și pentru faptul că sunt bombardați de informații și asta e modalitatea lor de a face selecția informației.
la articolul NU JUCĂM CU CĂRȚILE PE MASĂ
Ioan Godja
15.04.2026Un text care pune pe gânduri și surprinde o realitate tot mai vizibilă. Cultura ar trebui să fie pulsul unei comunități, nu doar o prezență în bugete. Oare doar Bistrița se află în această situație? Mă tem că nu… Din păcate, nu este singură — sunt tot mai m...
la articolul 15 Aprilie – Ziua Mondială a Artei
Florian Cosoiu
13.04.2026Un sincer BRAVO!
la articolul IGF – O Uniune Mondială de Folclor implicată în viața contemporană
samara
26.01.2026"Greetings, We would like to inquire about the possibility of advertising through a hosted article on your website transilvaniajurnal.ro. The content of the article will be tailored to align with the theme of your site and will feature a hyperlink leading to a casino /...
la articolul Concert cu trupa 7 Pași la Rockwave Tavern din Baia Mare
COMENTARII