Credit de 30 milioane de lei accesat de Primăria Baia Mare
Primăria Baia Mare lucrează pe datorie. Ieri, 30 ianuarie, în ședința de Consiliu Local, s-a aprobvat accesarea unui credit de trezorerie de 30 milioane de lei.
Este vorba despre acele stații de încărcare care vor fi folosite de cei de la Urbis Baia Mare. Proiectul a stârnit discuții aprinse, așa cum era de așteptat, însă la final votul e cel care contează. Ne îndatorăm în continuare, că nu se poate altfel.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
AVEM ȘI LA BISTRIȚA UN „FRITZ”?
21.06.2026
ACCIDENT în Sălaj! O mașină s-a răsturnat
22.06.2026
ULTIMELE COMENTARII
Viviana Axinte
17.04.2026Da am văzut modalitatea tinerilor de a asculta orice reproducere video, "pe repede înainte". Probabil și pentru faptul că sunt bombardați de informații și asta e modalitatea lor de a face selecția informației.
la articolul NU JUCĂM CU CĂRȚILE PE MASĂ
Ioan Godja
15.04.2026Un text care pune pe gânduri și surprinde o realitate tot mai vizibilă. Cultura ar trebui să fie pulsul unei comunități, nu doar o prezență în bugete. Oare doar Bistrița se află în această situație? Mă tem că nu… Din păcate, nu este singură — sunt tot mai m...
la articolul 15 Aprilie – Ziua Mondială a Artei
Florian Cosoiu
13.04.2026Un sincer BRAVO!
la articolul IGF – O Uniune Mondială de Folclor implicată în viața contemporană
samara
26.01.2026"Greetings, We would like to inquire about the possibility of advertising through a hosted article on your website transilvaniajurnal.ro. The content of the article will be tailored to align with the theme of your site and will feature a hyperlink leading to a casino /...
la articolul Concert cu trupa 7 Pași la Rockwave Tavern din Baia Mare
COMENTARII