Un fost jucător al Minaurului a decedat
O nouă veste tristă. De data aceasta este vorba despre decesul unui fost jucător al echipei de handbal masculin Minaur Baia Mare.
Nikola Lazic s-a născut la Belgrad, în 19 iulie 1989 și a jucat pe postul de inter stânga. În cariera sa a evoluat pentru Maccabi Arazim Ramat Gan (Israel), Ber Sheva (Israel), HCM Baia Mare, CSM Satu Mare, Balmazujvarosi KK (Ungaria), BM Villa de Aranda (Spania), Granollers (Spania) [i HC Partizan (Serbia).
Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, a fost mesajul transmis de echipa băimăreană.
CELE MAI CITITE ȘTIRI
AVEM ȘI LA BISTRIȚA UN „FRITZ”?
21.06.2026
ACCIDENT în Sălaj! O mașină s-a răsturnat
22.06.2026
ULTIMELE COMENTARII
Viviana Axinte
17.04.2026Da am văzut modalitatea tinerilor de a asculta orice reproducere video, "pe repede înainte". Probabil și pentru faptul că sunt bombardați de informații și asta e modalitatea lor de a face selecția informației.
la articolul NU JUCĂM CU CĂRȚILE PE MASĂ
Ioan Godja
15.04.2026Un text care pune pe gânduri și surprinde o realitate tot mai vizibilă. Cultura ar trebui să fie pulsul unei comunități, nu doar o prezență în bugete. Oare doar Bistrița se află în această situație? Mă tem că nu… Din păcate, nu este singură — sunt tot mai m...
la articolul 15 Aprilie – Ziua Mondială a Artei
Florian Cosoiu
13.04.2026Un sincer BRAVO!
la articolul IGF – O Uniune Mondială de Folclor implicată în viața contemporană
samara
26.01.2026"Greetings, We would like to inquire about the possibility of advertising through a hosted article on your website transilvaniajurnal.ro. The content of the article will be tailored to align with the theme of your site and will feature a hyperlink leading to a casino /...
la articolul Concert cu trupa 7 Pași la Rockwave Tavern din Baia Mare
COMENTARII